Interiérové tienenie

Tieniace prvky pre interiér sú dôležitejšie, než sa môže zdať na prvý pohľad. Samozrejme, ich dôležitým účelom je vytvárať tieň a súkromie, no ich pridanou hodnotou je vytvorenie atmosféry. Difúzne (rozptýlené) či tlmené svetlo v jemných odtieňoch totiž podvedome, avšak silno, ovplyvňuje to, ako sa v danej miestnosti cítime.

Je dôležité nechať si dobre poradiť, či už od profesionála alebo aspoň od niektorého z vašich známych, kto interiérové tieniace prvky nedávno realizoval. Naši špecialisti sú na poradenstvo pripravení.

Odporúčame zvážiť najmä účel a orientáciu miestnosti na svetové strany, ale tiež zatienenie budovy či to, aký máte z okna výhľad. Pochopiteľne, prvky musia ladiť aj s interiérom miestnosti. No napríklad pre obývacie izby s južnou orientáciou sa obvykle hodia produkty v studenších farbách. Do detských izieb a spální väčšinou odporúčame rolety či žalúzie v spektre teplejších farieb.

Pri interiérových prvkoch nie je reálne očakávať stopercentné zatemnenie miestností. Pre dokonalú tmu odporúčame vybrať si, prípadne skombinovať exteriérové tieniace produkty.

Interiérové riešenia sa stále vyvíjajú. Môžete pokojne zabudnúť na nekvalitné žalúzie z minulosti. Produkty od TMO-Trade poskytujú tú najvyššiu kvalitu a dokonalé vychytávky, ktoré si zamilujete.

Látkové rolety

V prípade, že hľadáte elegantné a jednoduché tieniace zariadenie, pri roletách ste na správnom mieste. V našej ponuke nájdete širokú škálu látkových roliet s rôznymi typmi uchytenia, funkciami a vzhľadom.

Ak ste zástancami klasiky, potešia vás rolety, ktoré fungujú na princípe samoaretačnej pružiny a šnúrky, prípadne madla. Priaznivci modernejších, no najmä pohodlnejších riešení si zrejme vyberú komfortné a presné ovládanie prostredníctvom retiazky.

Väčšina látkových roliet v našej ponuke disponuje automatickými brzdami, ktoré umožňujú fixovanie látky v ľubovoľnej výške. Kazetové typy látkových roliet zabezpečia, že ani na okrajoch okna nebude presvitať svetlo prichádzajúce z exteriéru.

Vertikálne žalúzie

Nenáročná údržba a úžitkové vlastnosti ich predurčujú na použitie do spoločenských, reprezentačných priestorov, kancelárií, ordinácií a podobne. Dnes už však nie sú len doménou biznisu, ale úspešne sa udomácnili v mnohých moderných bytoch s veľkými okennými plochami a terasami.

Vďaka rozmanitosti látok a farieb, množstvu vzorov a takmer nekonečným možnostiam kombinácií nájdu uplatnenie v každom interiéri. Opýtajte sa nás na tkaniny z prírodných materiálov či na nehorľavé riešenia!

Japonské posuvné zásteny

Japonské posuvné zásteny či závesy sú mimoriadne obľúbeným interiérovým dekoračným prvkom, ktoré v moderných priestoroch s úspechom nahrádzajú vertikálne žalúzie, záclony či závesy.

Minimalistický dizajn japonských stien skvelo vyhovuje dnešným bytovým trendom a vďaka veľkému výberu farieb a vzorov podčiarkuje jedinečnosť každého interiéru. Navyše ich môžete využiť aj v prípade, ak potrebujete vizuálne oddeliť časť niektorej miestnosti.

Tieto zásteny zakryjú každé vychádzajúce slnko a patria k tomu najtrendovejšiemu, čo si dnes môžete zaobstarať. Náš tip: Skombinujte si japonské zásteny z dvoch rôznych materiálov pre použitie v rôznych častiach dňa.

Plisé

Hoci tienenie klasickými žalúziami patrí stále k najpoužívanejšiemu, pomaly sa začínajú presadzovať aj nové interiérové riešenia. Látkové tienenie je nápadité, originálne a navyše dokáže vdýchnuť vášmu domovu príjemnú atmosféru vďaka pestrej palete farieb a vzorov, pričom dôležitý výber je aj medzi jemnými, polotieniacimi či úplne tieniacimi materiálmi.

Látková roleta Plisé (alebo plisse) predstavuje efektívny a moderný spôsob zatienenia. Tieniacim materiálom je špeciálne naplisovaná látka, ktorú si pomocou retiazky či madiel nastavíte do ľubovoľnej polohy.

Vďaka svojej univerzálnosti je plisé vhodné aj do atypických tvarov okien, pri ktorých nie je možné použiť klasické interiérové žalúzie a rolety. A napríklad aj na strešné okná.

Údržba pre vás nebude žiadnym strašiakom, pretože si vystačíte s prachovkou alebo vysávačom s bežným nadstavcom.

Počet návštevníkov

Dnes 54

Tento mesiac 1566

Spolu 107505

Kontaktné údaje

+421 911 404 484

office@tmo-trade.sk

Pon - Pia

9:00 - 18:00

Jakubov 522

900 63 Jakubov

IČO: 50 157 183

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek.

Search